آموزش اتصال Tunneling SSH روی HTTP Proxy Server

منتشرشده توسط سهیل نوروزی در تاریخ

ممکن است در شبکه ای قرار بگیرید که پورت ۲۲ (پورت دیفالت SSH) توسط فایروال مسدود شده باشد و هیچ اتصالی به بیرون مجاز نباشد مگر از طریق Proxy Server و پورت HTTP . در این شرایط شما نیاز به اتصال به SSH سرور بیرونی خود دارید و راهکار استفاده از tunneling ssh over an http-proxy server می باشد که در این مقاله این ترفند را به شما همراهان عزیز داتیس نتورک آموزش خواهیم داد .

 

مرحله اول – برای Tunneling SSH شما به یک سیستم لینوکس ( مثلا توزیع CentOS ) یا هر سیستمی که بسته openssh در آن نصب باشد و به شبکه متصل باشد نیاز دارید.

مرحله دوم – هم اکنون باید این بسته نرم افزاری را نصب کنید: corkscrew home page و سپس بسته را از حالت فشرده خارج کرده و آنرا کامپایل کنید .

tar -xzvf corkscrew.tar.gz
cd corkscrew./configure
 make install

بصورت پیشفرض بسته در محل usr/local/bin/ نصب خواهد شد در صورتی که شما خواهان نصب آن در محل دیگری هستید می توانید با استفاده از گزینه prefix=path– مسیر جدیدی را برای آن در هنگام کامپایل مشخص کنید .

مرحله سوم – خوب برای استفاده از آن کافی است در فایل پیکربندی ssh خود ، خط زیر را اضافه کنیم در صورتی که فایل زیر در سیستم شما وجود ندارد آن را بصورت دستی در آدرس HOME/.ssh/config$ ایجاد کنید و عبارت زیر را در ان بنویسید:

Host *
 ProxyCommand corkscrew http-proxy.example.com 8080 %h %p

که http.example.com همان آدرس http Proxy شماست و ۸۰۸۰ شماره ی پورتی که سرور بر روی آن در حال گوش کردن است. پارامتر های %h و %p بصورت خودکار توسط SSH که نشان دهنده آدرس و پورت مقصد هستند، اضافه خواهند شد.

این دو خط به SSH SERVER می گویند که برای اتصال از یک برنامه خارجی در این مثال (CorkSCrew ) استفاده کند و برای تست آن می توانیم اینگونه عمل کنیم

ssh  www.alux.ir

سهیل نوروزی

من یه گیک علاقه مندئ به تکنولوژی هستم. فردی خلاق، خوش زوق و همیشه آماده برای یادگرفتن. از بچگی با خانواده ویندوز قد کشیدم و بزرگ شدم. در نوجوانی به دنیای متن باز و لینوکس علاقه مند شدم و بعدا نیمچه گازی هم به اپل زدم. به زبان انگلیسی مسلط هستم وعلاقه مندم چیزهای بیشتری یادبگیرم و تجربیات و دانسته هایم را با بقیه افراد به اشتراک بگذارم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *